Floristikas pulciņš

Skolotājs: Rita Reinsone

Klašu grupa: 4.-9.klase

Florista profesija jau izsenis ir novērtēta un atzīta.  Mūsdienu pasaulē florists ir speciālists, kurš zina, kā komponēt un noformēt kompozīcijas, kuru galvenais materiāls ir augi un citi dabiski materiāli. Floristika jeb ziedu kārtošanas māksla ir arī viens no mākslas veidiem, kur vajadzīgas mākslinieciskas iemaņas. Kompozīciju veidošana un krāsu izjūta ir ne katram dota, bet talants ir tikai neliela daļa no tā, bet to visu var iemācīties, profesionāla skolotāja  pavadībā.

Apmeklējot floristu interešu izglītības programmu, bērni iepazīs dažādus augus, dabas materiālus un floristu palīgmateriālus,  ar kuriem var izveidot dažādas interesantas kompozīcijas, telpu, galdu  noformējumus. Sapratīs, ka glīti un interesantā, noformētā telpā ir daudz patīkamāk uzturēties, ka pie glīti un skaisti noformēta galda ir daudz patīkamāk ieturēt maltīti.

Ņemot vērā šā brīža situācijas pasaulē, jāmēģina bērniem mācīt, kā vairot labo un skaisto. Darbojoties ar dabas materiāliem, bērni sapratīs,  cik daudz no vienkāršām lietām var paveikt netērējot lielus līdzekļus. Organizējot un vadot bērnu radošās dienas „Nāc pulkā darboties”, pamanīju, ka viņiem ļoti patīk darboties ar krāsām, apgūt kaut ko jaunu, strādāt ar dabas materiāliem un veidot dažādas kompozīcijas.

Kā programmas vadītāja, varu apgalvot, ka šīs nodarbības bērnus ļoti patiks, jo paši dosimies dabā vākt materiālus, tos kaltēsim un pēc tam izmantosim dažādās kompozīcijās, apgūsim daudz jaunas un interesantas zināšanas. Apgūsim Food floristikas pamatiņus ogu pušķu veidošanai.

Programmas vadītāja ir apguvusi floristikas un food floristikas zināšanas pie Sanktpēterburgas pasniedzējiem un ieguvusi sertifikātus. Kopš  februāra mēneša ir apbraukājusi dažādas Latvijas pilsētas, pagastus un savas zināšanas nodevusi tālāk  meistarklašu dalībniekiem.