16.04.2024.

“Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības”, tas ir konkurss 11–12 gadus veciem 5. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku 🙂
Piektdien, 12.aprīlī, Birzgales skolā notika lasīšanas sacensību 1. posms, kurā piedalījās 5. klases skolēni Karlīne, Veronika, Anna, Jekaterina, Niks, Endijs un Rikardo. Lai novērtējums būtu objektīvs, žūrijā bija Birzgales pagasta bibliotekāre Inga Daudze, skolas bibliotekāre Līga Trence, mācību pārzine Baiba Liepiņlauska un latviešu valodas un literatūras skolotāja Vita Kozlovska. Atbalstītāju pulkā – 5. klases audzinātāja Inta Pastare un 2. klases skolēni.
Kad bērni bija izlasījuši izvēlētos fragmentus, viņi saņēma atzinības rakstu par piedalīšanos un salduma balvas. Kamēr žūrija skaitīja punktus, piektklasnieki satraukti pārrunāja iespaidus un našķējās ar konfektēm.
Uz reģionālo finālu Ogrē tika izvirzīta 1. vietas ieguvēja Anna Daudze. Apsveicam! 🤩
Skolotāja Vita

Galerija