13.11.2023.

Daugavpils Inovāciju centrs ir uz kompetenču pieeju balstīta izglītojoša iestāde, kas veicina zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātnes, matemātikas, bioloģijas un ķīmijas jomu izzināšanu interesantā un aizraujošā veidā👩🏼‍🔬🧠👀
Šodien Birzgales pamatskolas 2., 5., 6. un 7.klašu skolēniem bija vienreizēja iespēja mācīties STEM jomas mācību priekšmetus Daugavpilī.
Otrklasnieki mācījās, kā darbojas magnēti, kur izmanto magnētu spējas sadzīvē un zinātnē. Vecāko klašu skolēni būvēja trīs stāvu māju un tad pārbaudīja, kā māja spēj izturēt dažāda stipruma zemestrīces😲
Pēc tam, pa grupām, varējām izbaudīt jaunu mācīšanās vidi, kurā daudz varēja vērot eksperimentus interaktīvi, pētīt šūnu un iekļūt tajā iekšā, ķert mikrobus, apskatīt kā aug un vairojas mikrobi un kā dalās šūnas. Bija arī iespēja, skrienot “Vāveres ritenī”, uzlādēt savu mobilo telefonu vai pacelt sevi ar savu roku spēku. Varēja arī pārbaudīt savas uzņēmējdarbības spējas un vēl, dažādos veidos, saistīt mācību saturu ar reālo dzīvi🙂
Šodienas mācību stundas bija citādākas kā ikdienā – aizraujošākas, iesaistot dažādas digitālās ekspozīcijas un izgudrojumus! Cerams, ka kādam skolēnam šis piedzīvojums rosinās interesi apgūt ne tik pamata mācību priekšmetus, bet arī pievērsties STEM jomas padziļinātai apguvei un pavērs jaunus apvāršņus plašajā dabas un matemātikas pasaulē!👍🤩

Galerija