29.11.2022.

28.novembrī Birzgales pamatskolas 1.-3.klašu skolēni projekta “Skolas soma ietvaros” noskatījās izrādi “Bufonāde” un piedalījās “Pantocirks” novadītajā  meistarklasē.

Noskatoties izrādi, bērni tika iepazīstināti ar klaunādes klasiku, kuru caurvija cirka akrobātika, komēdija, jestrums un vieglums. Izrādes galvenais centrējums – atgriešanās bērnībā. Stāsts par diviem bērniem, kuru iztēlē dzimst viņu iedomu draugs. Draugs, kurš top pavisam īsts; draugs, kurš māca viņiem priecāties, fantazēt un novērtēt vienam otru un patiesu draudzību. Pasākums noteikti atbilst vairākiem mācību priekšmetiem un tēmām , gan teātra mākslai, sociālajām zinībām, kā arī sportam un veselībai.

Cirka māksla piesaista cilvēkus visos vecuma posmos un fiziskajā sagatavotībā. Tā var palīdzēt cilvēkiem, īpaši bērniem, attīstīt pacietību un neatlaidību. Tā attīsta iztēli un paaugstina spējas risināt problēmas.

Skolēniem bija iespēja iejusties cirka skolas nodarbībā, kurā skolēni varēja iemācīties žonglēt, griezt šķīvīšus, izmēģināt savas spējas staigājot uz garām kājām, attīstīt balansu uz līdzsvara pedāļiem, pārbaudīt lokanību u.c.

Galerija