23.11.2023.

Birzgalē dzimušais Andrejs Pumpurs (1841–1902) ir viens no izcilākajiem 19. gadsimta latviešu tautiskā romantisma dzejniekiem, kurš, iedvesmojoties no tautasdziesmām, teikām un pasakām, radīja tautas eposu “Lāčplēsis”, kas tulkots 12 valodās un tā galvenais varonis kļuvis par nācijas varonības simbolu. Par A.Pumpuru māca skolā 🧐
Jaukā tradīcija vairāku gadu garumā apmeklēt Andreja Pumpura dzimtās mājas “Ķeirānus” Birzgales pagastā turpinās!👍
22. novembrī, saulainā ziemas rītā, kopā ar Birzgales pamatskolas 9.klases skolēniem un latviešu valodas un literatūras skolotāju apmeklējām A. Pumpura dzimto māju piemiņas vietu. Daži no skolēniem šeit bija pirmo reizi. Bibliotēkas vadītāja izglītoja skolēnu par dzejnieka daiļradi. Literatūras mācību stundas var notikt arī brīvā dabā.🙂
Skolēni apskatīja atjaunoto pieminekli, uzzināja visu par tā tapšanas vēsturi. Piemineklis tika uzcelts par tautas ziedojumiem.
Devītajiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par dzirdēto, aizpildot testa jautājumus par dzejnieka A.Pumpura biogrāfiju un daiļradi.
Saules apmirdzēts, zaigoja piemineklis, ko rotāja bērnu noliktās svecītes. 🕯
Paldies skolēnu autobusa šoferim par atvešanu un klases audzinātajai par sadarbību vairāku gadu garumā!❄️

Galerija