11.04.2024.

10.aprīlī mums bija lieliska iespēja noskatīties Anšlava Eglīša romāna “Pansija pilī” ekranizējuma pirmās divas sērijas. Šāda iespēja skolēniem ir programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 🤩
Mēs skatījāmies kino Akropole Alfa mājīgajās telpās, bez tam, Latvijas filmu kinomīļiem biļetes cenā iekļauts īsts mūsdienu kino neatņemams atribūts – popkorns un dzēriens 🍿
Romāns un filma ir autobiogrāfisks darbs, ko raksturo spraigs sižets, lieliska humora izjūta un īpaša attieksme pret muižu Inciemā jeb pilī, kā rakstniekam to labpatīk dēvēt. Šajā, viņaprāt, skaistākajā zemes stūrītī pasaulē, viņa tēva – arī rakstnieka, Viktora Eglīša – īpašumā, valda neparasts māksliniecisks gars. Te allaž iegriežas spilgtas kultūras personības, kā gleznotāji Konrāds Ubāns, Voldemārs Tone, Romāns Suta, dzejnieks Edvards Virza, izdevējs Miķelis Goppers, komponists Volfgangs Dārziņš, dievturis Ernests Brastiņš un daudzi citi.
Bērnu atsauksmes ir atšķirīgas – dažiem patika, citi nesaprata par ko smieties, vēl citus tā neieinteresēja. Daļai bērnu humora dziļums un pat atsevišķi vārdi nebija saprotami, piemēram – virca, odekolons, kandža. Konjaka vietā viesus cienāja ar kandžu uz kuras pudelēm, pārpratuma pēc, bija rakstīts franciski – odekolons, vai, lai sienas nebūtu tik baltas, krāsai pielika nedaudz vircas. Nez kāpēc visa pils oda pēc kūts?😃
Man patika! Smalks humors, interesants un saistošs sižets. Noteikti noskatīšos pārējās sērijas un ieteicu to darīt arī skolēniem 👍
Kino baudīja 3.un 5.klases skolēni un audzinātājas.
Iespaidos dalījās Inta.