30.01.2023.

27. janvārī 1.klases skolēni dabaszinību stundās apmeklēja Birzgales muzeju “Rūķi”. Pa ceļam pētījām, kā Birzgales pagastā šķiro atkritumus, kādās krāsās ir konteineri papīriem, izstrādājumiem no plastmasas un sadzīves atkritumiem. Muzejā “Rūķi” mūs laipni sagaidīja muzeja vadītāja Laila Krastiņa, kura iepazīstināja mūs ar dažādiem instrumentiem, veciem gludekļiem, lādēm, grāmatām un daudziem cietiem eksponātiem. Pēc stāstījuma mēģinājām noteikt, no kāda materiāliem šie eksponāti ir izgatavoti. Vislielākā piekrišana bija vecajam skolas solam, kur katrs varēja ievingrināt roku rakstot ar spalvas kātu un tinti. Muzeja otrajā stāvā, apskatījām senās lādes, rakstām mašīnas, veļas mazgājamos dēļus utt. Pamielojāmies ar gardajām Rūķu konfektēm.
Paldies muzejam “Rūķi” un tā laipnajam vadītājai, Lailai! 🤩😍📚
1.klases audzinātāja, Rita

Galerija